TAKSİM ŞUBESİ

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Taksim, İstanbul şehrinin kalbi konumundaki Beyoğlu ilçesinin bir semtidir. Tarihî camileri, kiliseleri, sinagogu, Galata Kulesi ile, apartmanları ve hanlarıyla, İstanbul’un en gözde eğlence mekanlarına sahip olması, yaşam için seçilebilecek en güzel yerlerden biri olma özelliğini Taksim’e kazandırmaktadır. Atlas Pasajı, Nostaljik Tramvay, Tünel, Taksim Çikolatası, Galatasaray Lisesi, Haliç, “Bir Beyoğlu Klasiği” tanımına girmektedir.

ŞUBE HAKKINDA

1992 yılında kurulan TÖMER Şişli Şubesi’nin, 2005 yılında Taksim’e taşınmasından sonra şube, TÖMER Taksim Şubesi adını almıştır. Şube 24 dersliğiyle, Taksim İstiklal Caddesi No:26′ da hizmet vermektedir. 7-16 kişilik derslikler, öğrencilerin birbiriyle direkt olarak iletişim kurabileceği U masa sistemli olarak düzenlenmiştir. Her derslikte DVD ve televizyon sistemi bulunmaktadır. Ayrıca TÖMER Taksim Şubesi’nde Türkçeyi yabancı dil olarak öğrenen yetişkinlerin dil becerilerini internet üzerinden bilgisayar tabanlı olarak ölçmek üzere bir düzey belirleme ve sertifikalandırma sınavı olan bir UTS birimi de bulunmaktadır.

TÖMER TAKSİM ŞUBESİNDE EĞİTİMİ VERİLEN DİLLER

  • Türkçe
  • Korece

TÖMER TAKSİM ŞUBESİ’NE ULAŞIM

İstanbul’daki her iki havaalanından (Atatürk ve Sabiha Gökçen) Taksim’e servisle ulaşım bulunmaktadır.

TÖMER TAKSİM ŞUBESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

ADRES Şehit Muhtar Mahallesi İstiklal Caddesi No:26 Taksim-Beyoğlu / İSTANBUL
TELEFON +90 (212) 249 16 48 – 49 – 58
BELGEGEÇER +90 (212) 249 25 65
E-POSTA istanbul@tomer.ankara.edu.tr


 

“Prof. Dr. Kemal ERASLAN’ın TÖMER Taksim Şubesine ziyareti”

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’dan Türk Diline Üstün Hizmet Ödülü alan ,İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi emekli öğretim üyesi ve Türkoloji dünyasının değerli hocası Sayın Prof. Dr. Kemal ERASLAN ;  İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Sayın Prof. Dr Yıldız KOCASAVAŞ  ve Gazeteci yazar Ahmet Coşkun AYDIN , 25 Ekim 2017 tarihinde TÖMER Taksim Şubemizi ziyaret ettiler.