Taksim Şubesi

Şubemiz, İstanbul’un Avrupa yakasında, hemen hemen tüm semtlerden otobüs, metro, dolmuş bağlantısının bulunduğu, şehrin kalbi konumundaki Beyoğlu’na bağlı Taksim semtindedir.

Onbeşinci yüzyıldan beri İstanbul tarihinin en hareketli ve kaliteli yaşamının sürdüğü yer olan Beyoğlu İlçesi, bu tarihi yüzünü kültürel mirasıyla ve ticaret yaşamı ile birleştiren, eşi dünyada az rastlanan çok kültürlü bir yaşam yeridir.

Tarihi camileri, kiliseleri, sinagogu, Galata Kulesiyle, apartmanları ve hanlarıyla, mimari ve sanatın en iyi örneklerinin bulunduğu merkezleriyle, İstanbul’un en gözde eğlence mekanlarına ve simge olmuş markalara sahip olması, yaşam için seçilebilecek en güzel yerlerden biri olma özelliğini kazandırmaktadır. Atlas Pasajı, Nostaljik Tramvay,  Tünel, Taksim Çikolatası, Galatasaray Lisesi, Haliç, “Bir Beyoğlu Klasiği” tanımına girmektedir.

Yaklaşık 110 farklı ülkeden gelen öğrencilerin Türkçe öğrendiği Şubemizde 09.00-21.00 saatleri arasında genel amaçlı yabancı dil kursları, yabancılar için Türkçe dil kursları dışında talepler doğrultusunda KPDS, ÜDS ve TOEFL kursları düzenlenmektedir.

Dersliklerimiz 8-16 kişilik sınıflar olarak U Masa sistemine uygun düzenlenmiştir. Her sınıfta DVD sistemi ve derslerde kullanılmak üzere televizyon bulunmaktadır. Bunun yanı sıra öğrencilerimizin yararlanmaları için 2 adet kantin bulunmaktadır ve öğrencilerimize sınırsız kablosuz internet erişimi sağlanmaktadır

Şubemiz, açık adı Uzaktan Türkçe Sınavı olan ve Türkçeyi yabancı dil olarak öğrenen yetişkinlerin dil becerilerini internet üzerinden bilgisayar tabanlı olarak ölçmek üzere Kurumumuz tarafından geliştirilen bir düzey belirleme ve sertifikalandırma sınavı olan UTS’nin Sınav Merkezlerinden biridir.

1992 yılında kurulan TÖMER Şişli Şubesi 2005 yılında Taksim’e taşınmıştır ve bu zamandan beri TÖMER Taksim Şubesi olarak 24 sınıfıyla ve 6 katlı binasıyla İstanbul’un 24 saat yaşamın durmadığı belki de tek caddesi olan İstiklal Caddesi’ne açılan sokaklardan birinde, Tel Sokak’ta hizmet vermektedir.

TÖMER Taksim Şubesine ulaşmak için; Yaya olarak, Taksim Meydanından İstiklal Caddesinde, Ağa Camii’nin karşı sokağına (Sadri Alışık Sok) girilir, üçüncü sol ve ilk sağa girildiğinde sağda üçüncü bina TÖMER binasıdır. Araçla ulaşmak için Cihangir Sıraselviler Caddesine girip ilk sağa dönülür ve yol tek yönlü olduğundan TÖMER binasına ulaşılır.

Okutulan Diller

  1. Türkçe
  2. İngilizce
  3. İspanyolca
  4. Rusça
  5. Almanca
  6. Fransızca
  7. Çince
  8. Bulgarca
  9.  Arapça
 
 
 
buy inexpensive klonopin