İzmir Şubesi

Türkiye’nin Asya ile Avrupa’yı, Karadeniz ile Akdeniz’i birbirine bağlayan eşsiz coğrafyası içinde yer alan İzmir kenti Batı’nın en doğu, Doğu’nun en batı noktasıdır. Bu konumu ile 8500 yıldır varlığını sürdüren kent, antik çağlardan bu yana ticari, dini ve sanatsal pek çok etkinliğe ev sahipliği yapmıştır. Tarihsel ve kültürel dokusuyla kendine özgü bir kimliği olan İzmir bugün de kültür-sanat, turizm ve ticaret merkezi olarak tüm dünyadan misafirleri ağırlamaya devam etmektedir.

Ankara Üniversitesi TÖMER İzmir Şubesi; Ege’nin metropolü sayılan İzmir kentinin,  günün her saatinde cıvıl cıvıl olan en merkezi noktasında; Alsancak semtinde, Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Cadde, trafiğe kapalı bir alan olması ve pek çok restoran, kafe, kitapçı ve mağazayı barındırması dolayısıyla özellikle öğrencilerin uğrak mekanıdır ve bölgeye ulaşım dolmuş, vapur, metro (İZBAN) veya otobüs ile kolaylıkla sağlanabilir.

1994 yılında açılan A.Ü. TÖMER İzmir Şubesi; kurumsal kimliği, uzman kadrosu ve bünyesinde bulunduğu Ankara Üniversitesi güvencesi ile İzmir’in yabancı dil öğretimi alanında hizmet veren en gözde kurumudur. Kurumumuzda Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca başta olmak üzere çok sayıda yabancı dil kursu ile KPDS, ÜDS, TOEFL hazırlık ve Hızlı Okuma gibi özel amaçlı kurslar verilmektedir. Ayrıca ilköğretim öğrencilerine yönelik yabancı dil kursları düzenlenmekte; genel ve özel amaçlı bu kurslar talebe bağlı olarak çeşitlendirilebilmektedir.

Ankara Üniversitesi İzmir Şubesi merkezi konumdaki yedi katlı binasında, hafta içi 09:00-21:00 ve hafta sonu 09:00-17:30 saatlerinde, 8 ve 15’er kişilik olarak düzenlenmiş 24 sınıfta hizmet vermektedir. Sınıflarda DVD, televizyon ve iletişim kolaylığı sağlamak üzere oluşturulmuş U masa sistemi bulunmaktadır. Şube binamızda öğrencilerin yararlanabileceği bir kafeterya, kütüphane ve DVD kulüp de yer almaktadır.

Ankara Üniversitesi İzmir Şubesi’nde Türk öğrenciler ile dünyanın dört bir yanından gelen yüzlerce kişi öğrenim görmektedir. Öğrencilerin birbirleriyle kültürel paylaşım ve iletişimlerini geliştirerek öğrendikleri dili pekiştirebilmeleri amacıyla düzenli olarak tiyatro, gezi, spor etkinlikleri de organize edilmektedir.

Okutulan Diller:

  • Yabancılar İçin Türkçe
  • İngilizce
  • lmanca
  • Fransızca
  • Rusça
  • Yunanca
  • Çince
  • Korece
  • İspanyolca
 
 
 
purchase ativan