Bursa Şubesi

Bursa Türkiye’nin büyük metropol kentlerinden biri olup, en çok nüfusa sahip 4. şehridir. Ekonomik  açıdan Türkiye’nin gelişmiş kentlerinden biri olan Bursa, doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşımaktadır. Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olması nedeniyle kuruluş dönemine ait tarihî eserler bulunmaktadır. Bursa alışveriş merkezleri, parkları, müzeleri ve çarşısıyla da bölgede öne çıkmaktadır. Ayrıca Bursa Marmara Bölgesinin İstanbul’dan sonra gelen ikinci büyük şehridir. Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden birisidir.

Ankara Üniversitesi TÖMER Bursa Şubesi, Bursa’nın Osmangazi semtinde yer almakta olup, şehrin Heykel’den sonraki 2. kent merkezi olan Kent Meydanı’na çok yakındır. Kent Meydanı Bursaray Gençosman metro istasyonu ve otobüs duraklarıyla Bursa’nın tüm semtlerinden ulaşılabilen bir konumda olup, Bursaray ile şehrin doğu ve özellikle batı istikametinde bulunan Uludağ Üniversite’ne ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır.

Ankara Üniversitesi TÖMER Bursa Şubesi 1992 yılında kurulmuş olup, Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerindeki 5 katlı binasında toplam 17 sınıfıyla  hizmet vermektedir.

Dersliklerimiz 8-16 kişilik, öğrencilerin birbiriyle direkt olarak iletişim kurabileceği U masa sistemli olarak düzenlenmiştir. Her sınıfımızda DVD ve televizyon sistemi bulunmaktadır. Ayrıca şubemizde Uzaktan Türkçe Sınavlarının yapıldığı bir UTS birimi ve öğrencilerin yararlanabileceği kantin, DVD Kulüp ve bir kütüphane mevcuttur.

Şubede eğitim alan tüm öğrencilerin kültürlerarası iletişimini arttırmak ve kaynaşmasını sağlamak amacıyla düzenli olarak tarihi ve kültürel amaçlı geziler, sergiler ve spor turnuvaları düzenlenmektedir.

Yaklaşık olarak 50 farklı ülkeden gelen kursiyerlerin Türkçe eğitim aldıkları şubemizde, 09:00 – 21:00 saatleri arasında gelen talepler doğrultusunda genel amaçlı yabancı dil kursları,Yabancılar için Türkçe dil kursları ve Aile Birleşimi kursları verilmektedir.

Ayrıca İlköğretim ve Lise öğrencilerine yönelik yabancı dil kursları da düzenlenmektedir. Öğrenciler ilkokul (2-3-4-5. Sınıflar) ve ortaokul (6-7-8. Sınıflar) grupları olmak üzere iki ayrı program dahilinde dil öğrenimlerini gerçekleştirmektedirler.

Okutulan Diller

  1. İngilizce
  2. Almanca
  3. Rusça
  4. Fransızca
  5. İspanyolca
  6. Yabancılar için Türkçe
 
 
 
purchase generic meridia