İZMİR ŞUBESİ

Türkiye’nin Asya ile Avrupa’yı, Karadeniz ile Akdeniz’i birbirine bağlayan eşsiz coğrafyası içinde yer alan İzmir kenti Batı’nın en doğu, Doğu’nun en batı noktasıdır. Bu konumu ile 8500 yıldır varlığını sürdüren kent, antik çağlardan bu yana ticari, dini ve sanatsal pek çok etkinliğe ev sahipliği yapmıştır. Tarihsel ve kültürel dokusuyla kendine özgü bir kimliği olan İzmir bugün de kültür-sanat, turizm ve ticaret merkezi olarak tüm dünyadan misafirleri ağırlamaya devam etmektedir.

ŞUBE HAKKINDA

Ankara Üniversitesi TÖMER İzmir Şubesi; Ege’nin metropolü sayılan İzmir kentinin, günün her saatinde cıvıl cıvıl olan en merkezi noktasında; Alsancak semtinde, Talatpaşa Bulvarı üzerinde bulunmaktadır. Cadde, pek çok restoran, kafe, kitapçı ve mağazaya yakınlığı dolayısıyla özellikle öğrencilerin uğrak mekanıdır ve bölgeye ulaşım dolmuş, vapur, metro (İZBAN) veya otobüs ile kolaylıkla sağlanabilir.

1994 yılında açılan A.Ü. TÖMER İzmir Şubesi; kurumsal kimliği, uzman kadrosu ve Ankara Üniversitesi güvencesi ile İzmir’in yabancı dil öğretimi alanında hizmet veren en gözde kurumudur. Kurumumuzda Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca başta olmak üzere çok sayıda yabancı dil kursu ile YDS, TOEFL, YÖS, Hazırlık Atlama, Diksiyon ve Hitabet ve Hızlı Okuma gibi özel amaçlı kurslar verilmektedir. Ayrıca ilköğretim öğrencilerine yönelik yabancı dil kursları düzenlenmekte; genel ve özel amaçlı bu kurslar talebe bağlı olarak çeşitlendirilebilmektedir.

  • Yabancılar İçin Türkçe
  • İngilizce
  • Almanca
  • Fransızca
  • Rusça
  • Korece

Ankara Üniversitesi TÖMER İzmir Şubesi merkezi konumdaki 5 katlı binasında, hafta içi 09:00 – 21:00 ve hafta sonu 09:00 – 17:30 saatlerinde, 8 ve 15’er kişilik olarak düzenlenmiş 18 sınıfta hizmet vermektedir. Sınıflarda bilgisayar, internet, projeksiyon gibi teknolojik donanımlar bulunmakta ve dersler bilgisayar destekli olarak yürütülmektedir. Sınıflarda iletişim kolaylığı sağlamak üzere oluşturulmuş “U” masa sistemi bulunmaktadır. Şube binamızda öğrencilerin yararlanabileceği bir kafeterya ve kütüphane de yer almaktadır.

Ankara Üniversitesi İzmir Şubesi’nde Türk öğrenciler ile dünyanın dört bir yanından gelen yüzlerce kişi öğrenim görmektedir. Şubede yabancı dil eğitimi alan Türk öğrenciler ile Türkçe öğrenen yabancı uyruklu öğrencilerin birbirleriyle pratik yapmasını amaçlayan “Dil Partneri” projesi ve ücretsiz konuşma kulüpleri öğrencilerin öğrendikleri dilde iletişim becerilerini geliştirmelerini hedeflemektedir. Bununla birlikte öğrencilerin birbirleriyle kültürel paylaşım ve iletişimlerini geliştirerek öğrendikleri dili pekiştirebilmeleri amacıyla düzenli olarak tiyatro, gezi, spor etkinlikleri de organize edilmektedir.

TÖMER İZMİR ŞUBESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

ADRES Talatpaşa Bulvarı 1439. Sokak No:24 Alsancak / Konak / İZMİR
TELEFON +90 (232) 464 05 44
FAKS +90 (232) 464 05 48
E-MAİL izmir@tomer.ankara.edu.tr