BURSA ŞUBESİ

Türkiye’nin en büyük kentlerinden biri olan Bursa, doğal güzellikleri ve tarihsel zenginlikleriyle yaşanılan her çağda gizem sözcüğünün tanımı olmuştur. İstanbul’a yakınlığıyla da dikkat çeken Bursa; alışveriş merkezleri, parkları, müzeleri ve tarihî çarşılarıyla hem otantik hem de modern bir seyahatin kapılarını ziyaretçilerine sonuna kadar açmaktadır.

ŞUBE HAKKINDA

1992 yılında kurulan Ankara Üniversitesi TÖMER Bursa Şubesi; Fomara Hizmet binasından oluşmaktadır. Kentin en merkezi noktası olan Şehreküstü (Fomara) bölgesinde 5 katlı binasında toplam 19 derslikle hizmet vermektedir.

7-12 kişilik derslikler, öğrencilerin birbiriyle direkt olarak iletişim kurabileceği U masa sistemli olarak düzenlenmiştir. Her derslikte bilgisayar – projeksiyon sistemi bulunmaktadır. Bunlara ek olarak TÖMER Bursa Şubesi’nde Uzaktan Türkçe Sınavlarının yapıldığı bir UTS birimi ve öğrencilerin yararlanabilecekleri kantin, Çok Amaçlı Salon birde kütüphane yer almaktadır.

Yaklaşık olarak 61 farklı ülkeden gelen kursiyerlerin Türkçe eğitim aldıkları TÖMER Bursa Şubesi’nde, gelen talepler doğrultusunda 09.00 – 21.00 saatleri arasında genel amaçlı ve özel amaçlı (TOEFL-YDS-LYS5) yabancı dil kursları verilmektedir. Ayrıca TÖMER Bursa Şubesi’nde ilkokul (2,3,4.Sınıflar), ortaokul (5,6,7,8. Sınıflar) ve lise öğrencilerine yönelik yabancı dil kursları da düzenlenmektedir.

TÖMER’de dil eğitiminde temel ve orta kurları bitiren öğrenciler Ankara Üniversitesi onaylı sertifika, bütün kurları tamamlayan öğrenciler de Ankara Üniversitesi onaylı diploma almaya hak kazanırlar.

Eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra, yerli ve yabancı öğrencilerimize yönelik olarak semineler, geziler, piknikler, partiler, sinema günleri, tiyatro çalışmaları, futbol turnuvaları, mezuniyet törenleri, ülke mutfakları tanıtım günleri, gibi sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

TÖMER Bursa Şubesi’nde eğitim alan tüm öğrencilerin kültürlerarası etkileşimini artırmak amacıyla düzenli olarak tarihî ve kültürel amaçlı geziler, seminerler, sergiler ve spor turnuvaları düzenlenmektedir.

TÖMER BURSA ŞUBESİ’NDE EĞİTİMİ VERİLEN DİLLER

· Yabancılara Türkçe

· İngilizce

· Almanca

· Rusça

· Korece

· Özel Amaçlı Dil Kursları (TOEFL-YDS-LYS5)

TÖMER BURSA ŞUBESİ’NE ULAŞIM

TÖMER Bursa Şubesi, Fomara Hizmet Binası;

Bursa’nın Osmangazi semtindeki Şehreküstü (Fomara) meydanı bölgesindedir. Şehreküstü (Fomara) meydanı;Şehreküstü metro istasyonu, tramvay, otobüs ve minibüs duraklarıyla Bursa’nın tüm semtlerinden ulaşılabilen bir konumdadır. Ayrıca şehrin doğu istikametinde bulunan Bursa Teknik Üniversitesi ve özellikle batı istikametinde bulunan Uludağ Üniversite’ne Bursaray (Metro) ile ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır.

TÖMER BURSA ŞUBESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Aktar Hüssam Mahallesi Değirmen Sokak No:10 / 1 Fomara- Osmangazi / BURSA

TELEFON            :  +90 (224) 250 72 97
BELGEGEÇER      :  +90 (224) 256 03 03
E-POSTA              : bursa@tomer.ankara.edu.tr