Antalya Şubesi

Ankara Üniversitesi TÖMER Antalya Şubesi; Türkiye’ nin turizm kenti sayılan Antalya kentinin, günün her saatinde cıvıl cıvıl olan en merkezi noktasında; Doğugarajı semtinde, Cebesoy Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Cadde, şehrin tam merkezinde olduğundan tüm halkın ve ziyaretçilerin uğrak mekanıdır ve bölgeye ulaşım dolmuş, otobüs veya tramvay ile kolaylıkla sağlanabilir.

1993 yılında açılan Ankara Üniversitesi TÖMER Antalya Şubesi; kurumsal kimliği, uzman kadrosu ve Ankara Üniversitesi güvencesi ile Antalya’nın Türkçe ve yabancı dil öğretimi alanında hizmet veren en gözde kurumudur. Kurumumuzda Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca Rusça başta olmak üzere çok sayıda yabancı dil kursu ile YDS, TOEFL, Hazırlık Atlama, gibi özel amaçlı kurslar verilmektedir. Ayrıca ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik yabancı dil kursları düzenlenmekte; genel ve özel amaçlı bu kurslar talebe bağlı olarak çeşitlendirilebilmektedir.

TÖMER ANTALYA ŞUBESİ’NDE EĞİTİMİ VERİLEN DİLLER

Yabancılar için Türkçe

İngilizce

Rusça

Fransızca

Ankara Üniversitesi TÖMER Antalya Şubesi merkezi konumdaki binasında, hafta içi 09:00 – 20:00 ve hafta sonu 09:00 – 17:30 saatlerinde hizmet vermektedir. Sınıflarımız 8, 10 ve 15’er kişilik olarak düzenlenmiş olup toplam 19 sınıfta hizmet vermekteyiz. Sınıflarda bilgisayar, internet, projeksiyon, akıllı tahta gibi teknolojik donanımlar bulunmakta ve dersler bilgisayar destekli olarak akıllı tahtalar üzerinden yürütülmektedir. Sınıflarda iletişim kolaylığı sağlamak üzere oluşturulmuş “U” masa sistemi bulunmaktadır. Şube binamızda öğrencilerin yararlanabileceği teras katında Akdeniz manzaralı bir kafeterya bulunmaktadır.

Ankara Üniversitesi TÖMER Antalya Şubesi’nde yabancı dil öğrenmek isteyen Türk öğrenciler ile Türkçe öğrenmek için dünyanın dört bir yanından gelen yüzlerce kişi öğrenim görmektedir. Bununla birlikte öğrencilerin birbirleriyle kültürel paylaşım ve iletişimlerini geliştirerek öğrendikleri dili pekiştirebilmeleri amacıyla düzenli olarak tiyatro, gezi, spor etkinlikleri de organize edilmektedir.

ANTALYA HAKKINDA:

Antalya ilimiz tarihi güzellikleri, doğası ve kültürel zenginliği ile Türkiye’nin en gelişmiş turizm şehirlerinden birisidir. Güzel coğrafi yapısı ve uygun iklim koşulları ile nisan ayından kış aylarının basına kadar tüm yerli ve yabancı turistler için en ideal tatil fırsatlarını sunan şehir, 24 saat canlı bir yapıya sahiptir. Milli parkları, zengin tarihi kalıntıları ve ödüllü marinası ile Akdeniz’in incisi durumundaki Antalya, ilçeleri ve tatil merkezleri ile Türk turizminin en önemli kenti durumundadır.

Antalya sahip olduğu arkeolojik ve doğal güzellikler sayesinde “Türk Rivierası” adını almıştır. Deniz, güneş, tarih ve doğanın sihirli bir uyum içinde bütünleştiği Antalya, Akdeniz’in en güzel ve temiz kıyılarına sahiptir. 630 km. uzunluğundaki Antalya kıyıları boyunca, antik kentler, antik limanlar, anıt mezarlar, dantel gibi koylar, kumsallar, yemyeşil ormanlar ve akarsular yer alır.

Antalya içine yapılacak bir gezi sırasında görülecek birçok yer vardır. Bunlar, Perge, Kaleiçi, Olympos ve Aspendos antik kentleri, Karain ve Kocain Mağaraları ve çevre yaylalar, Düden Şelaleleri, Altınbeşik Mağarası Milli Parkı, Köprülü Kanyon Milli Parkı, Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı olarak sıralanabilir. Antalya, ayrıca çevre ilçeleri ile de turistik bir önem taşımaktadır. Bunlar Alanya, Belek, Kemer, Manavgat, Side’ dir

Palmiyelerle sıralanmış bulvarları, uluslararası ödül sahibi marinası, geleneksel mimarisi ile şirin bir köşe oluşturan Kaleiçi ve modern mekanları ile Türkiye’nin en önemli turizm merkezi olan Antalya, Aspendos Opera ve Bale Festivali, Uluslararası Plaj Voleybolu, Triathlon, Golf Müsabakaları, Okçuluk, Tenis, Kayak yarışmaları vb. etkinliklere, 1995 yılında açılan Antalya Kültür Merkezi ile de plastik sanatlar, müzik, tiyatro, sergi gibi birçok kültürel ve sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Antalya ilinde iki iklim hüküm sürer. Sahil bölgesinde tipik Akdeniz iklimi görülür; yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlıdır. Yukarı bölgede Akdeniz iklimi ile İç Anadolu iklimi arasında geçiş teşkil eden kara iklimi hakimdir.

Türkiye’nin turizmiyle anılan şehri olan Antalya, yıl boyu dünyanın farklı yerlerinden gelen konuklarını büyük bir mutlulukla Akdeniz güneşi ve denizi eşliğinde karşılamaktadır.

TÖMER ANTALYA ŞUBESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

ADRES Sinan Mahallesi Cebesoy Caddesi Mehmet Postacıoğlu İş Merkezi

No:10 Doğu Garajı/ ANTALYA

TELEFON +90 (242) 312 50 13 – 14
BELGEGEÇER +90 (242) 312 43 75
E-POSTA antalya@tomer.ankara.edu.tr