ALANYA ŞUBESİ

Türkiye’nin güney sahilinin; denizi, güneşi, tarihî dokusu ve kültürel zenginliği ile parlayan yıldızı Alanya, her yıl on binlerce turisti ağırlamaktadır. Alanya’da yerleşik olarak yaşayan, yaklaşık yirmi bin yabancı bulunmaktadır.

ŞUBE HAKKINDA

2001 yılında kurulan TÖMER Alanya Şubesi, 4 katlı müstakil binasında toplam 8 derslikle hizmet vermektedir. Şubede, DVD kulüp ve oldukça geniş bir kafeterya bulunmaktadır. Dersliklerde akıllı tahta sistemi kullanılmaktadır. Ayrıca her derslikte DVD ve televizyon sistemi bulunmaktadır.

TÖMER Alanya Şubesi’nde genel amaçlı dil kurslarının yanında Turizm İngilizcesi, YDS, TOEFL gibi özel amaçlı kurslar da açılmaktadır. Şube, aynı zamanda UTS (Uzaktan Türkçe Sınavı) sınav merkezlerinden biridir. Alanya’da bulunan yüksek öğretim kurumlarındaki Türkiye burslusu yabancı öğrencilerin Türkçe eğitimleri de TÖMER Alanya Şubesi’nde verilmektedir.

Eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra, yerli ve yabancı öğrencilerimize yönelik olarak geziler, piknikler, partiler, sinema günleri, tiyatro çalışmaları, futbol turnuvaları, mezuniyet törenleri, ülke mutfakları tanıtım günleri gibi sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

TÖMER ALANYA ŞUBESİ’NDE EĞİTİMİ VERİLEN DİLLER

  • Türkçe
  • İngilizce
  • Rusça

TÖMER ALANYA ŞUBESİ’NE ULAŞIM

TÖMER Alanya Şubesi’ne şehrin her bölgesinden ulaşım oldukça kolaydır. Şehrin merkezinde bulunan şube; Alanya Müzesi, Alanya Kültür Merkezi, Damlataş Mağarası, Kleopatra Plajı gibi turizm hareketliliğinin yoğun olduğu Damlataş Bölgesi’ne ve şehrin ana caddesi olan Atatürk Bulvarı’na çok yakındır. Ayrıca TÖMER Alanya Şubesi, Alanya-Gazipaşa Havaalanına 43 km, Antalya Havalimanına 124 km mesafededir.

TÖMER ALANYA ŞUBESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

ADRES Saray Mahallesi Borozanlar Sokak No:17 ALANYA
TELEFON +90 (242) 513 44 35
BELGEGEÇER +90 (242) 519 34 01
E-POSTA alanya@tomer.ankara.edu.tr